Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych od lat budzą silne emocje. To, co w Skandynawii oraz w Ameryce jest codziennością, w Polsce - wiąż jest w powijakach. Wiele osób, nie ufa technologii budowania domów z drewna. Pojawiają się twierdzenia o ich małej trwałości i małej wytrzymałości. Czy słusznie? Oczywiście, że nie!

Wytrzymałość
Domy drewniane zbudowane z materiałów wysokiej jakości są tak samo wytrzymałe jak te budowane w technologii tradycyjnej - murowanej. Spełniają te same wymogi bezpieczeństwa, więc można mieszkać w nich bez obaw. Czasami pojawia się głos, że domy z drewna nie przetrwają wichury. Być może. Tyle, że wiele z domów murowanych - też jej nie przetrwa. Trzeba jednak pamiętać, że domy drewniane buduje się dużo szybciej niż murowane. Odchodzi większość mokrych prac, więc nie ma potrzeby poświęcania czasu na suszenie. Należy też wiedzieć, że domy zbudowane na drewnianym szkielecie mają lepsze (niższe) współczynniki przenikania ciepła. W związku z tym, potrzeba mniej energii na ogrzanie takiego budynku. Oznacza to, że jest on ekonomiczny.

Nie tylko letnisko
Projekty domów drewnianych często kojarzone są z małymi domkami letniskowymi. Nie jest to słuszne rozumowanie. Biuro projektowe przygotowało również propozycje dużych, całorocznych domów, które można posadowić właściwie na każdym terenie. Domy te, można wykończyć elewacją identyczną jak w przypadku murowanych domów. Dzięki temu, budynki z projektów domów drewnianych będą dobrze prezentowały się nawet w centrum miasta. Projekty są harmonijne, skomponowane z dużym upodobaniem ładu. Dzięki temu, mogą przypaść do gustu wielu przyszłym mieszkańcom.

Oryginalność
Projekty domów drewnianych,które są proponowane przez biuro projektowe są oryginalne. Tworzą niepowtarzalny klimat bliskości natury. Niezwykła aura, z pewnością zadowoli wszystkich miłośników przyrody i środowiska. Mogą oni zrezygnować z tradycyjnej elewacji, na rzecz pozostawionych widocznych bali z drewna. Taki dom będzie prawdziwą ozdobą każdej podmiejskiej i leśnej działki.