Jak wybrać wymarzony projekt domu?

Każdy z nas ma marzenia. Jednym ze stereotypowych marzeń jest to o pięknym domku z ogródkiem ze szczęśliwą rodziną jak z obrazka. Prawda jest taka, że zanim to nasza rodzina będzie na tym pięknym obrazku musimy wybrać projekt domu.
Projekty domów jednorodzinnych zawierają setki i więcej propozycji na nasz wymarzony dom. W każdym sklepie z prasą są dostępne kolorowe magazyny z gotowymi projektami domów. Wybór jest tak wielki, że aż trudny. Rozpoczynając naszą przygodę z poszukiwaniem wymarzonego projektu domu jesteśmy bombardowani propozycjami domów, domków i domeczków. Od malutkich domków letniskowych do przepięknych mini pałaców. Jeśli na początku drogi do wybierania domu sami nie wiemy czego chcemy, będzie nam jeszcze trudniej.

Sprawę ułatwi nam jasne określenie tego, co nas interesuje. Po pierwsze musimy wiedzieć jaka technologia budowy nam odpowiada. Po drugie warto określić budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na budowę wymarzonego domu i dodać do niego, co najmniej 20 procent. Niestety, ale założenia zawsze są bardziej optymistyczne od brutalnej rzeczywistości. Po tych dwóch podstawowych ustaleniach przychodzi pora na kolejne, które wcale nie są łatwiejsze. Musimy określić, jaki metraż nas interesuje. Niestety ta informacja często jest zwodnicza. Dom może mieć 100 metrów albo 250 metrów, a liczba pokoi będzie taka sama. Musimy określić, jakie jest nasze niezbędne minimum i próbować dojść do zdrowego kompromisu pomiędzy możliwościami, potrzebami i marzeniami. Z reguły te trzy płaszczyzny są bardzo rozbieżne, co nie ułatwia sprawy. Kiedy w końcu dojdziemy do wspaniałego momentu, gdy możliwości, potrzeby i marzenia spotkają się, możemy rozpocząć wstępne wybieranie wymarzonego projektu domu.

http://bankfinansowy.pl/jakie-projekty-domow-najczesciej-wybieramy/

http://architektprojektant.pl/czym-charakteryzuja-sie-nowoczesne-domy/