Dom jednopiętrowy czy dwupiętrowy?

Budowa domu to nie byle jaka decyzja. Wymaga wielu mniejszych, wybrania pewnych priorytetów i mnóstwa przemyśleń. W końcu przez kolejne lata, a może nawet całe życie będzie to najbliższe nam miejsce. Jeden z wyborów, których musimy dokonać to odpowiedzenie sobie na pytanie czy nasz dom ma być jedno- , czy dwupiętrowy.

Wieleu decyduje się na opcję standardową, przykładowo: 4 sypialnie, 3 łazienki, 2 garaże, jedno wielkie podwórko. Czasem bardziej ponosi nas fantazja i okazuje się, że budowę domu marzeń ogranicza nasz budżet. Dlatego musimy pójść na pewne kompromisy. Ale jakie? I gdzie?
Wciąż dużo ludzi decyduje się na jednopiętrowe domy. Można tu dużo zaoszczędzić, a rozmiar to nie wszystko. Choć w zasadzie zawsze będziemy mieć większe podwórko, jeśli nasz dom rośnie w górę, a nie wszerz. Jednak to wymaga więcej czasu poświęconego na jego pielęgnację. Jednopiętrowe domy są bardzo wygodne. Szczególnie w przypadku, kiedy chcemy w nich mieszkać do końca życia. Schody mogą kiedyś okazać się problemem. Pojedyncze piętro sprawia też wrażenie bardziej otwartej przestrzeni i wydaje się, że mamy więcej miejsca.
Z drugiej strony budynek wielopiętrowy z zewnątrz wygląda dużo potężniej, nawet jeśli w środku nie jest taki wielki. Dwa piętra pozwalają też oddzielić część funkcjonalną i sypialną domu. Lub jakiekolwiek inne rozdzielenie, które przyjdzie nam do głowy.
Przede wszystkim wszystko zależy od tego, co dla Ciebie jest ważne. Jedno piętro, dwa piętra to wszystko tylko preferencje. Łatwo można zobaczyć jak szybko oszacować, czy dany wybór będzie dla nas pozytywny. Bo można powiedzieć, że nasz ostateczny zysk = korzyści – koszty. Ważne, by każdy wybór dobrze przemyśleć, mając na uwadze nie tylko to jak nasze życie wygląda dzisiaj, ale również to, jak może ono wyglądać w przyszłości. Zdecydowanie jednak warto sobie zadać wszystkie ważne pytania, by podjąć prawdziwie świadomą decyzję.27

https://z500.pl/abc/31323,jaki-projekt-domu-wybrac-dla-rodziny-2-plus-2.html