Zalety domów drewnianych

Jednym z ciekawych materiałów budowlanych, które nadal nie cieszą się zbyt dużą popularnością w naszym kraju, jest drewno. Gdy podejmujemy tak poważną inwestycję jaką jest budowa domu, wolimy raczej unikać niesprawdzonych i nietypowych rozwiązań, czasem jednak warto jest wziąć różne mniej popularne rozwiązania. Jeśli decydujemy się na zbudowanie domu warto rozważyć wybór właśnie drewnianej konstrukcji.
Domy drewniane mają bardzo wiele różnego rodzaju zalet, z których często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Należy do nich na przykład bardzo pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Badania naukowe potwierdzają, że ludzie mieszkający w domach zbudowanych z drewna żyją dłużej i cieszą się lepszą kondycją. Może to wynikać z kilku czynników. Po pierwsze domy z drewna są całkowicie naturalne - nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby być szkodliwe dla ludzi. Po drugie w drewnianym domu panuje niepowtarzalny mikroklimat, którego nie da się odtworzyć w innych warunkach. Dziwi więc fakt, że domy jednorodzinne wykonane z drewna cieszą się nadal tak małą popularnością. Inną zaletą domów drewnianych jest również łatwość budowy. Tego typu budynki wznoszone są na miejscu z gotowych materiałów. Budowa odbywa się szybko i może mieć miejsce o praktycznie każdej porze roku, drewniane domy są więc doskonały rozwiązaniem dla wszystkich osób, którym zależy na czasie.
Oczywiście drewniane domy mają również swoje wady. Największą jest szybka utrata ciepła i w związku z tym większe koszty ogrzewania takiego budynku. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety domów jednorodzinnych z drewna okaże się, że jest to rozwiązanie zdecydowanie warte rozważenia, zwłaszcza jeśli mamy małe dzieci, o których zdrowie chcemy się zatroszczyć. Dlatego warto wziąć pod uwagę drewno jako materiał budowlany, który może stanowić doskonałą i bardzo korzystną alternatywę dla bardziej popularnych rozwiązań.

http://projektyjutra.pl/?p=87