Projekty domów parterowych

Projekty domów parterowych cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. To klasyczne i bardzo uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzi się w rodzinach gdzie są małe dzieci oraz seniorzy. Taki dom jest po prostu bezpieczniejszy, nie MW w nim schodów, które groziłby upadkiem i poważną kontuzją…

Dom i ogród…

Dom parterowy powinien dobrze komponować się z otaczającą go przestrzenią, zwłaszcza z przylegającym ogrodem. Dzięki temu stworzy z nim wspólną, harmonijną przestrzeń. Dlatego jeśli na poważnie myślimy o budowie domu jednopoziomowego musimy wziąć pod uwagę wielkość działki budowlanej. Z pewnością musi mieć ona większy metraż niż działka, na której chcielibyśmy budować dom o podobnej powierzchni, jednak z użytkowym poddaszem.

Jakie zalety ma dom parterowy?

Domy parterowe są bez wątpienia prostsze w budowie aniżeli domy z użytkowym poddaszem. Z tego powodu projekty domów parterowych polecane są w szczególności inwestorom, którym zależy na czasie, po prostu chcą szybko zamieszkać we własnych czterech ścianach. Dom parterowy ma prostszą konstrukcję niż dom piętrowy, dlatego inwestor mniej musi obawiać się poważnych błędów konstrukcyjnych, które mogłyby ewentualnie spowolnić tempo budowy. Co ważne małe domy parterowe spełniają wymogi programu "Mieszkanie dla Młodych?. To sprawia, że takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla młodych rodzin.

Jaki projekt domu wybrać?

Pod uwagę należy wziąć kilka najistotniejszych czynników. Po pierwsze musimy jasno określić potrzeby naszej rodziny, tak, aby każdy jej członek znalazł miejsce dla siebie. Drugą szalenie istotną kwestią jest wielkość działki budowlanej, budowa domu jednopoziomowego na małej działce nie ma najmniejszego sensu. Jeśli zbudujemy obszerny dom na małej działce najbliżsi sąsiedzi będą nam po prostu zaglądać w okna. Wreszcie trzecia kwestia to nasze możliwości finansowe. Jeśli mamy problem z wyborem projektu warto zasięgnąć rady doświadczonego architekta. Specjalista z pewnością pomoże nam wybrać projekt domu dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Warto przejrzeć projekty gotowe. Dzięki temu lepiej określimy swoje preferencje.