Nowoczesne projekty

Obecnie stawia się na minimalizm i prostotę a do tego na niskie koszty eksploatacji postawionego domu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się domy energooszczędne i pasywne. Powoli wkraczają do naszego kraju także inteligentne domy nowoczesne.
Domy energooszczędne jak i pasywne w swojej konstrukcji wykorzystują takie rozwiązania technologiczne i architektoniczne, by znacznie obniżyć wydatki na ogrzanie domu. Domy XXI wieku muszą być przyjazne zarówno dla mieszkańców jak i dla środowiska naturalnego. Kluczem do nowoczesności jest energooszczędność i małe zużycie energii. Nowoczesne projekty domów skupiają się na ograniczaniu strat ciepła i na oszczędzaniu.
Domy pasywne i energooszczędne są skierowane do ludzi otwartych na nowe rozwiązania i do ludzi którym zależy na uzyskaniu niskich kosztów eksploatacji domu. To także oferta dla osób, którym zależy na poszanowaniu środowiska naturalnego. Domy nowoczesne to idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. Cechy te są doceniane przez inwestorów szukających projektu niebanalnego, ale wygodnego i ekonomicznego w eksploatacji. Nowoczesny projekt domu nadaje się zarówno na wąskie działki, jak i działki z większą powierzchnią.
Cechą charakterystyczną w ekskluzywnych domach są duże przeszklenia, głównie w salonie, co sprawia, że wnętrze nie tylko jest przestrzenne ale także dobrze doświetlone. Często w nowoczesnych projektach domów spotykamy się z prostym, dwuspadkowym lub całkiem płaskim dachem. Pojawiają się drewniane wykończenia elewacji, metalowe barierki. Stosuje się jasne kolory wzbogacone czasem mocnym akcentem kolorystycznym. Wszystkie te zastosowania podkreślają nowoczesny rys budynków. Wewnątrz takich domów stawia się na nowoczesne systemy sterowania. Inteligentny dom to system czujników, sensorów i elementów wykonawczych wykonujących określone działania na podstawie zaprogramowanego algorytmu. Wszystkie te rozwiązania mają zapewnić wysoki komfort dla mieszkańców domu oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo muszą mieć korzystny wpływ na środowisko.