Projekty domów tradycyjnych

Projekty domów tradycyjnych cieszą się dużą popularnością wśród polaków, nadal lubimy klasyczne rozwiązania. Aczkolwiek w unowocześnionym wydaniu. Takie rozwiązania są idealne dla inwestorów, którzy nie chcą ultranowoczesnych, modernistycznych rozwiązań. Chcą domu tradycyjnego, a zarazem funkcjonalnego i bezpiecznego.

Obecnie inwestorzy pragną mieszkać w domach przestronnych, stosunkowo nowoczesnych, ale nawiązujące bezpośrednio do tradycji i chcą ażeby ich dom posiadał lokalny, harmonizujący z najbliższym otoczeniem wygląd. Pośród bogatej oferty projektowej znajdują się nieduże, ekonomiczne w budowie domy, jak i bardzo okazałe rezydencje dla naprawdę zamożnych.

Tradycja i funkcjonalność

Jeśli chcemy wyszukać w Internecie hasło domy tradycyjne, to bez trudu zauważymy, że przeważają projekty, w których bez większego kłopotu możemy zauważyć elementy architektoniczne oraz ich kompozycje masowo występujące naszym, środkowoeuropejskim kręgu kulturowym... Podstawową bryłę tworzy na ogół prostopadłościan przykryty dwu- lub czterospadowym dachem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych projektów, które zadowolą nawet najwybredniejszych inwestorów. Oczywiście, jeśli na któryś się zdecydujemy konieczna będzie adaptacja projektu, do potrzeb naszej rodziny. Jeśli dysponujemy nieco większymi zasobami gotówki możemy wybrać projekt przygotowany na nasze indywidualne zamówienie, w tedy będziemy mieć całkowitą pewność, że nasz dom będzie naprawdę wyjątkowy...

W szlacheckim stylu...

Szczególną grupą w gronie projektów domów tradycyjnych są projekty domów dworkowych. W tym przypadku określenie tradycyjny wiąże się z staropolską architekturą szlacheckiego dworku. To właśnie z niej zaczerpnięto charakterystyczne ganki w formie portyku kolumnowego, okiennice, rozłożyste dachy z małymi lukarnami. Dla wielu ludzi taki nieco unowocześniony dworek jest synonimem wymarzonego domostwa.

Jeśli chcemy, aby nasz dom był naprawdę idealny warto zadbać o ogród. Aby komponował się z bryłą domostwa. Warto skonsultować projekt z architektem zieleni.