Domy parterowe

Domy parterowe niestety nie są zbyt popularne w naszym kraju. Ale ta sytuacja stale się zmienia. Taki rodzaj projektu wybierają inwestorzy, którzy chcą mieszkać w nowoczesnym i pełnym przestrzeni domu. Taki projekt domu jest bardzo uniwersalny, sprawdzi się, gdy w rodzinie są małe dzieci. W takim domu nie ma schodów, które mogłaby stanowić dla maluchów zagrożenie. Domy parterowe to także dobry wybór dla seniorów, którzy mają problem z poruszaniem się i codzienne pokonywanie schodów jest dla nich nie lada wyzwaniem.

Jakie zalety mają domy parterowe?

Po pierwsze proces ich budowy trwa znacznie krócej niż budowa domu piętrowego o podobnych gabarytach. Jest też o wiele mniej kosztowna. Projekty domów parterowych są stosunkowo mało skomplikowane, dlatego istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że ekipa budowlana popełni jakiś poważny błąd konstrukcyjny. Jedyne, o czym musimy pamiętać to odpowiednio obszerna działka. Dom parterowy zajmie zdecydowania więcej miejsca niż dom piętrowy o podobnej powierzchni.

Domy nowoczesne.

Domy parterowe to bardzo często także domy nowoczesne, są wyposażone w najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. Na przykład dzięki takim rozwiązaniom możemy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Wystarczy, że większość okien zostanie skierowana na południe. Wpadające słońce ogrzeje nasze mieszkanie i doskonale je doświetli...

Dom na telefon..

Nowoczesny dom możemy bardzo łatwo skomunikować z naszym telefonem komórkowym. Wystarczy smartphone i odpowiednia aplikacja. Dzięki takiemu rozwiązaniom będziemy mogli sterować wieloma systemami w domu, na przykład regulować temperatury wewnątrz domu, sterować roletami antywłamaniowymi, włączać i wyłączać klimatyzację. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potreb.

Takie rozwiązanie to także poprawa poziomu bezpieczeństwa. Dzięki zainstalowanym kamerom i aplikacji możemy śledzić, co się dzieje w naszym domu z dowolnego miejsca na ziemi. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdy wyruszamy na urlop lub gdy w domu są nasze dzieci i chcemy mieć na nie oko.