Domy drewniane

Domy drewniane od kilku lat wracają do łask, cieszą się popularnością zwłaszcza wśród ludzi, którzy cenią sobie nowoczesność, a jednocześnie chcą żyć w zgodzie z naturą. Dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na projekt domu wykonanego z drewna.

Po pierwsze drewno, jako surowiec całkowicie naturalny, posiadający zdolność do samoregulacji wilgotności, wytwarza wyjątkowy, praktycznie niemożliwy do osiągnięcia w innych technologiach, mikroklimat we wnętrzu domu. W krajach gdzie architektonika z drewna jest szeroko rozpowszechniona statystyczny mieszkaniec tych domostw żyje kilkanaście lat dłużej. Domy drewniane są szczególnie popularne w Skandynawii, tam budownictwo drewniane cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

Dom drewniany to także ekspresowe tempo budowy. Jeśli decydujemy się na budowę z gotowych elementów czas budowy to zaledwie trzy miesiące. A jeśli wybierzemy dom z gotowych prefabrykatów, które składa się jak klocki to gotowy dom otrzymamy w ciągu zaledwie kilku dni. Jednak taka konstrukcja nie jest zbyt wyrafinowana...

Część inwestorów zastanawia się czy domy drewniane są bezpieczne w codziennej eksploatacji.

Nie ma powodów do obaw. Rozwiązania najnowszej generacji sprawiają, że domy wykonane z drewna są kompletnie bezpieczne. Przed pożarem chronią specjalne zastawki przeciwogniowe. Natomiast przed dotkliwym chłodem zabezpiecza dobra izolacja ścian i dachu wykonane z wełny mineralnej lub szklanej. Taki budynek świetnie chroni przed zimnem nawet podczas najbardziej srogiej zimy. Budownictwo drewniane jest dla nas najzdrowsze i najbardziej naturalne.

Nowoczesne, funkcjonalne i po prostu piękne…

Budownictwo drewniane dużej grupie ludzi kojarzy się z folklorem i przestarzałymi technologiami. To oczywiście nieprawda. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele projektów domów drewnianych, które są piękne, funkcjonalne i nie mają nic wspólnego z tak zwaną cepelią. W niczym nie ustępują domom wybudowanym przy użyciu ton betonu i stali. Na rynku mamy wiele gotowych projektów, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie…