Domy tradycjne

Projekty domów tradycyjnych cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Pomimo upływu lat cenimy klasyczne projekty. Choć wprawdzie w nieco unowocześnionym wydaniu. Takie rozwiązania są optymalne dla inwestorów, którzy nie chcą ultranowoczesnych, modernistycznych projektów. Za to są przywiązani do klasycznego budownictwa, nawiązującego bezpośrednio do historii.
Tradycja doprawiona nowoczesnością.

W tej chwili inwestorzy chcą mieszkać w domach przestronnych, względnie nowoczesnych, ale nawiązujące bezpośrednio do tradycji i chcą ażeby ich dom posiadał lokalny, harmonizujący z najbliższym otoczeniem wygląd. Pośród bogatej oferty projektowej znajdują się nieduże, ekonomiczne w budowie domy, jak i bardzo reprezentacyjne rezydencje dla naprawdę bogatych.
Ludzie ceniący tradycję nie muszą rezygnować z nowoczesnych rozwiązań. Nowoczesne systemy można doskonale obudować w tradycyjną formę. Dlatego dom w stylu dworkowym może być naszpikowany najnowocześniejszymi technologiami, które poprawią komfort życia domowników.
Domy tradycyjne nadwiązują bezpośrednio do budownictwa, które od wielu setek lat możemy obserwować w naszej szerokości geograficznej.
Podstawę stanowi zazwyczaj prosto padło ścian. Jeśli chodzi o dach do inwestorzy najczęściej decydują się na rozwiązania nawiązujące do dworu szlacheckiego. Dachu dwu lub czterospadowego. Na naszym rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych projektów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych inwestorów.
Specjalną grupą w gronie projektów domów tradycyjnych są projekty domów dworkowych. W tym przypadku miano tradycyjny wiąże się z staropolską architekturą szlacheckiego dworku. To właśnie z niej zaczerpnięto specyficzne ganki w formie portyku kolumnowego, uwielbiamy okiennice, obszerne dachy z niewielkimi lukarnami. Dla wielu ludzi taki nieco unowocześniony dworek jest synonimem wymarzonego domostwa. Takie nowoczesne dworki możemy spotkać praktycznie w każdym zakątku Polski. Taki rodzaj architektury jest bardzo charakterystyczny dla naszego kraju i praktycznie trudno go pomylić z innym.

Projekty gotowe kontra rzeczywistość