Domy parterowe

Domy parterowe to niestety niezbyt popularne w naszym kraju. W sumie nie wiedzieć czemu. Jeśli zdecydujemy się na odpowiedni projekt uzyskamy przepiękną, elegancką i nowoczesną bryłę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Domy parterowe to wspaniałe rozwiązane dla wszystkich tych, którzy muszą unikać chodzenia po schodach. Dlatego spełnią oczekiwania osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, a także seniorów, którzy mają problemy z codziennym poruszaniem się. Domy parterowe to również dobry wybór dla rodzin, gdzie są małe dzieci. To bardzo funkcjonalne, a zarazem proste rozwiązanie, dobre praktycznie dla każdego z nas. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt.

O czym należy pamiętać decydując się na projekt domu jednopoziomowego?

Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę potrzeby naszej rodziny. Dom powinien być naszym azylem, gdzie znajdziemy wytchnienie od problemów dnia codziennego. Dlatego też decydując się na konkretny projekt musimy wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników, tak aby każdy z nich miał kawałek miejsca dla siebie. Dom jednopoziomowy to także dom z ogrodem, który jest jego integralną częścią. Dlatego musi być on w pełni zharmonizowany z bryłą budynku. Jeśli osiągniemy taki efekt w pełni będziemy mogli docenić urok projektu.

Druga kwestia to powierzchnia działki. Musi być ona większa niż gdybyśmy chcieli wybudować dom o porównywalnej powierzchni z użytkowym poddaszem. Jeśli zechcemy umieścić rozłożysty dom parterowy na niewielkiej działce budowlanej otrzymamy mocno karykaturalny widok. Pozatym nasi sąsiedzi będą mogli zaglądać nam bezpośrednio w okna. Dlatego pamiętajmy dom parterowy wiąże się zakupem dużej działki budowlanej.

Jakie zalety ma dom parterowy? A może piętrowy? Co wybrać?

Po pierwsze koszty jego budowy są stosunkowo niskie. Na pewno o kilkadziesiąt procent niż domu piętrowego o podobnej powierzchni. Po drugie taki dom buduje się bardzo szybko. Budowa trwa tylko kilka miesięcy.
Projekt domu parterowego jest stosunkowo mało skomplikowany, dlatego trudniej popełnić jakiś poważny błąd konstrukcyjny.