Luksusowe wille

W polskiej architekturze dworki, wille i okazałe rezydencje zajmują wyjątkowe miejsce. Są to zabytkowe domy luksusowe. Budowane zwykle z myślą o kolejnych pokoleniach utożsamiane były z ciągłością szlacheckiej tradycji i dziedzictwem kulturowym.

Choć posiadłości te nadal wzbudzają zachwyt, aktualne trendy architektoniczne skłaniają się w stronę bardziej minimalistycznym aranżacjom. Kompromis między tradycją a współczesnością można jednak wypracować. Profesjonalne projekty tworzone w oparciu energooszczędne instalacje pozostają bliskie klasycznej estetyce, realizując w ten sposób współczesne marzenie o luksusie. Możemy stworzyć, zachwycające stylistyką i funkcjonalnością rozwiązań, projekty dworków, willi oraz rezydencji o powierzchni od 180 do 1000 m2.

Każdy z nich to indywidualne dzieło jeśli chodzi o domy luksusowe, które dzięki doświadczeniu i niestandardowym pomysłom twórców stanowi przykład nowoczesnej, choć klasycznej w urodzie aranżacji. Niespotykane połączenie tradycyjnej stylistyki dworków z najnowocześniejszymi osiągnięciami budownictwa energooszczędnego umożliwiło nam stworzenie projektów posiadłości, które zapewniają najwyższy standard warunków mieszkaniowych oraz niespotykanie niskie koszty użytkowania. Co istotne, realizacje dworków, rezydencji i willi stworzono przede wszystkim w oparciu o innowacyjne materiały i instalacje, pozyskujące energię wyłącznie z odnawialnych źródeł. Zastosowanie przyjaznych środowisku technologii odzwierciedla zatem ideę domu przyszłości, który jest w równym stopniu przyjazny domownikom, co również otoczeniu.

Decydując się na budowę rezydencji, która zachwycać ma kolejne pokolenia, warto zadbać o to, by była ona, zarówno pod względem estetyki jak i wykonania, ponadczasowa i niespotykana. Funkcjonalność materiałów i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych użytych do realizacji projektów wilii, dworków i rezydencji sprawia, że niezależnie od metrażu budynek może zużywać nawet do 80% energii mniej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Dlatego warto pomyśleć o ekologicznych rozwiązaniach.