Schody w domach nowoczesnych

Schody w wielu przypadkach są traktowane nie tylko jako element funkcjonalny i praktyczny, ale również jako dekoracja. Tak właśnie są stosowane w projektach domów nowoczesnych. Takie budynki jak domy nowoczesne mają piękne schody. Dlatego właśnie coraz większą uwagę zwraca się na to, jak schody się prezentują. Schodów już się nie ukrywa w domach czy mieszkaniach, wręcz przeciwnie: eksponuje się je i tworzy z nich elementy warte zainteresowania. Aby schody były dekoracją, należy je odpowiednio dopasować do stylistyki pomieszczenia.

Do pomieszczeń klasycznych pasują schody drewniane lub kamienne. Drewno jako budulec ekologiczny sprawdza się doskonale. Można z niego wykonać różnorodne schody. Mamy pełną dowolność w doborze kolorów i kształtów schodów. Aby dodać im nieco nowoczesnego charakteru, warto zdecydować się na taki dodatek jak metalowe poręcze. Dzięki nim schody będą pasować również do nowoczesnych wnętrz, ale nie stracą na swoim klasycznym charakterze. Schody kamienne są polecane do domów oraz obiektów publicznych, takich jak obiekty noclegowe czy lokale gastronomiczne, nie stosuje się ich w domach. Takie schody wprowadzają do wnętrza niesamowity klimat, są ozdobą samą w sobie. Wspaniale współgrają z kamienną posadzką czy kominkiem.

Do wnętrz nowoczesnych poleca się również schody stalowe. Stal nierdzewna jest surowcem, który zyskuje w ostatnich dniach na znaczeniu. Schody wykonane ze stali są estetyczne, funkcjonalne i znakomicie wpisują się w klimat minimalistycznie zaaranżowanych pomieszczeń. Stal jest materiałem, który możemy zestawiać również z drewnem czy szkłem, zatem łatwo coś do niej dobrać. Połączenie stali z drewnem jest ciekawym miksem klasyki i nowoczesności. Takie rozwiązanie pozwala na posiadanie nowoczesnych schodów, które jednocześnie nie zatracają swojego przytulnego charakteru, który jest dla nas tak istotny w miejscu zamieszkania. Jeśli zestawimy stal ze szkłem otrzymamy połączenie nowoczesne, stylowe i eleganckie. Wyjątkowo ciekawie prezentują się szklane stopnie w połączeniu ze stalową poręczą. Na uwagę zasługuje także zestawienie odwrotne: metalowe schody ze szklaną poręczą. Taka balustrada nadaje konstrukcji lekkości oraz szyku.