Domy nowoczesne i klasyczne. Klasyka i nowoczesność - projekt domu.

Budowę domu nowoczesnego poprzedzają liczne formalności, przygotowanie działki do realizacji inwestycji oraz oczywiście stworzenie projektu domu nowoczesnego i jego najbliższego otoczenia. Wykonywaniem projektów zajmują się wysoce wykwalifikowani architekci, pomagający właścicielom ziścić ich wizję idealnego domu. Specjaliści są otwarci na propozycje ze strony klientów, ale w przypadku braku pomysłów chętnie doradzą i zaproponują interesujący projekt, zgodnie z dyspozycjami właściciela działki. W dzisiejszych czasach, podczas tworzenia projektu domu, można inspirować się wieloma nurtami i wcześniejszymi projektami. Style można podzielić na klasyczne i nowoczesne.

Ideą domów klasycznych jest oczywiście odwoływanie się do tradycji. Ich cechami wyróżniającymi są prosta i zwarta forma, jak i zastosowanie naturalnych materiałów oraz bezpiecznych rozwiązań architektonicznych. Wyróżnia się oczywiście wiele odmian stylu klasycznego. Modne jest projektowanie domów w stylu wiejskim, prowansalskim czy stylizowanie ich na popularne dworki. W przypadku domów klasycznych niezmiernie istotne jest także otoczenie budynku. Takie domy najlepiej wyglądają w towarzystwie prostego ogrodu. Projekty stylizowane mogą obejmować także ogród, do stworzenia którego inspiracją będzie ten sam nurt, który wykorzystujemy przy budowie naszego domu. Sprawdzą się więc ogrody w stylu antycznym, francuskim czy wzorowane na angielskim parkach romantycznych.

Kolejnym typem są projekty domów nowoczesnych, zakładające przede wszystkim funkcjonalność domu. Takie budynki odznaczają się prostą, wręcz ascetyczną bryłą i coraz popularniejszym minimalizmem, zauważanym zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Modny minimalizm jest ucieleśnieniem marzeń wielu osób, żyjących dynamicznie i zbyt aktywnie. Jest bowiem niczym innym jak synonimem prostoty, ładu i porządku. Wiele nowoczesnych domów to projekty nieco futurystyczne, cechują się oryginalnością i nieszablonowością. Im bardziej niestandardowy jest projekt, tym lepiej. W przypadku projektów nowoczesnych, istotne znacznie również przypisuje się zastanej okolicy.

Nowocześnie projektowane