Jakie domy wybierają Polacy?

Murowane domy parterowe, o powierzchni do 150 m2, zlokalizowane na terenach wiejskich - moda na takie właśnie domy nie mija. Polacy wciąż chętnie się na nie decydują. Nic dziwnego, społeczeństwo patrzy przyszłościowo. Duży metraż poza miastem to gwarancja ciszy i spokoju, dlatego chętnie wybierają go właśnie duże rodziny.

Budowanie nigdy nie wyjdzie z mody. Nasi rodacy, naśladując sąsiadów z Zachodu, coraz częściej chcą się usamodzielniać i mieszkać w swoim domu parterowym. Jednak urzeczywistnienie tego marzenia powinno wiązać się między innymi z bezpieczeństwem i stabilnością, toteż w projektach brak szaleńczych, modernistycznych rozwiązań. Murowane ściany, dachówka i duża przestrzeń - tego potrzebują Polacy. Wolno stojące domy parterowe to wybór ponad 87% społeczeństwa. Co ciekawe, większość Polaków wybrała kupno gotowego projektu domu. Chociaż projekty indywidualne dopiero raczkują w Polsce, to i tak w 2014 roku ten rodzaj wybrało o 3% więcej osób budujących dom niż w minionym roku.

Największym zainteresowaniem cieszą się parterowe budynki z użytkowym poddaszem i wygodnym podpiwniczeniem. Dzięki temu łatwo o większą przestrzeń i możliwość przebudowy, gdy pojawi się taka potrzeba lub ochota. Domy parterowe kojarzą się często z małymi budynkami, nie jest to trafne skojarzenie. Choć to one faktycznie dominują, jednak wybór pada również na projekty domów o powierzchni do 150 m2. Świat nieustannie się rozwija, pojawiają się nowe technologie. Chociaż na co dzień chętnie korzystamy z dobrodziejstw współczesności, to podczas budowania domu wybieramy sprawdzone i solidne sposoby. Dlatego aż 41% Polaków zdecydowało się na murowanie cegłą ceramiczną. Wzrosło także zainteresowanie domami z bali i drewna.

Dach - ważny element domu parterowego - pokrywa się dachówką ceramiczną. To rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w domach o tradycyjnej stylistyce, jak i tych o nowoczesnej konstrukcji. Dachówki ceramiczne są ognioodporne, dobrze radzą sobie także przy częstych zmianach atmosferycznych. Krótko mówiąc, po prostu gwarantują nam jakość oraz trwałość na długie lata.