Wygodny i ekonomiczny dom o prostej bryle

Nowoczesne budownictwo jest raczej minimalistyczne. Zachwyca prostotą i brakiem zbędnych ozdobników.  Nie oznacza to, że wszystko co nowoczesne jest ubogie, wręcz przeciwnie — prosta bryła wykończona dużą ilością drewna, kamienia i szkła świadczy raczej o zasobności portfela a także dobrym guście.

Jeśli więc chcemy podążać z duchem czasu i mieć modny dom, niczym z kolorowego katalogu, musimy się zdecydować na odpowiednią bryłę. Oczywiście, największą popularnością cieszą się domy o prostej bryle, ale nie musimy podążać za wszystkimi. To przecież nasz dom i to my powinniśmy zdecydować jak będzie wyglądał.

Niemniej jednak najczęściej te najlepsze rozwiązania są przecież najprostsze. Z tego też powodu, jeśli nie mamy innych wizji, możemy wybudować dom o prostej, symetrycznej bryle. Dom na planie kwadratu lub prostokąta może być przecież ładny i funkcjonalny. Musimy również pamiętać, że im mniej udziwnień — tym koszt budowy niższy, a przecież zależy nam na jak najniższych kosztach.

Ale dom ma być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. I na to też mamy sposób. Prosta bryła z pewnością zadowoli każdego. Znajdzie się tutaj coś wygodnego zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Kto nie wierzy, zaraz się przekona.

Jak wiemy, domeną kobiet jest gotowanie i wychowywanie dzieci, dlatego najlepiej jest, aby można było pogodzić równocześnie te dwie czynności. Dla aktywnych gospodyń domowych i matek proponujemy funkcjonalne rozwiązanie umieszczenia kuchni od strony ogrodu. W ten sposób podczas przyrządzania obiadu, możemy równocześnie spoglądać na dziecko bawiące się w ogrodzie w piaskownicy. Każda kobieta przyzna, że jest to opcja bardzo interesująca  i wygodna.

Nie należy jednak dyskryminować mężczyzn. Ci, mają przecież inne obowiązki, zadania i pasje. Chodzi przede wszystkim o samochody. Dlatego też dobrze jest, jeśli garaż jest zintegrowany z bryłą domu. W ten sposób mężczyźni mają swój ukochany samochód zawsze pod ręką. Wejście do takiego garażu powinno być możliwe zarówno od zewnątrz jak i za pomocą przejścia prowadzącego z domu. Fanatycy samochodów z pewnością docenią fakt, że nie będą musieli wychodzić na zewnątrz, żeby wsiąść do swojego auta.

Okazuje się, że dom może być idealną przestrzenią dla wszystkich mieszkańców. Nawet jeśli ich interesy i potrzeby są zupełnie inne, to istnieje możliwość zaprojektowania domu spełniającego oczekiwania każdego z nich.

Domy nowoczesne, projekty domów