Czy dom można zbudować szybko?

Zastanawiasz się czy projekt domu, który wybierzesz powstanie bez problemów? Nie chcesz, by jakieś nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że budowa się przeciągnie? Zależy Ci na tym, by Twój dom wybudowany był jak najszybciej?
To, jak szybko zostanie wybudowany dom zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest metraż domu i kształt bryły. Duże domy o spójnej, geometrycznej bryle jest o wiele łatwiej wybudować niż domy małe, ale za to przybierające nieoczekiwane kształty. Warto wziąć to pod uwagę kiedy wybieramy projekt domu. Bryłą opartą o plan prostokąta czy kwadratu mogą poszczycić się domy nowoczesne, w których nacisk położony jest na minimalizm, domy drewniane, w których ze względu na wykorzystywany surowiec, odstępstwo od tradycyjnego kształtu nie zawsze jest możliwe.
Kolejną rzeczą, którą powinniśmy brać pod uwagę, jest technologia, w której chcemy zbudować nasz dom. Wiadomo, że najszybciej zbudujemy dom z wykorzystaniem gotowych elementów. Są one jednak stosunkowo drogie i nadal na taki typ budownictwa decydują się tylko nieliczni. Bardzo szybko możemy postawić dom drewniany. Drewniana konstrukcja jest stosunkowo lekka, może być montowana o każdej porze roku, ponieważ warunki atmosferyczne nie odgrywają tu żadnej istotnej roli. Zdecydowanie inaczej jest wtedy, gdy zdecydujemy się na budowę domu murowanego: to domy, które mają długą tradycję, cegła zaś wciąż jest popularnym surowcem budulcowym.
Nie zapominajmy również o tym, że na długość budowy może wpłynąć jeszcze wiele innych czynników, jak np. budowanie balkonu, tarasu, adaptacja strychu, podpiwniczanie domu czy zmienianie rozmieszczenia pomieszczeń wewnątrz budynku. Tak naprawdę każde odstępstwo od projektu będzie skutkowało wydłużeniem czasu budowy. Jeżeli zależy nam na naprawdę szybkim wybudowaniu domu, najlepiej będzie zdecydować się na dom drewniany lun dom wykonany z prefabrykatów.