Jaki dom dla singla?

Zwykło się przyjmować, że singlom nie zależy na posiadaniu własnych domów jednorodzinnych. Nic jednak bardziej mylnego. Niejednokrotnie osoby nieposiadające rodziny marzą o tym, by zamieszkać we własnym domu i by nie musieć znosić uciążliwych sąsiadów mieszkających za ścianą lub piętro wyżej. Zamieszkiwanie w domu wiąże się też z posiadaniem dużej przestrzeni, której single często potrzebują z racji wykonywania pracy zawodowej w domu. Jeżeli więc należymy do grupy osób bez rodziny, powinny nas zainteresować projekty domów z poddaszem.
dom luksusowy
W projektach domów dla singli warto zwrócić uwagę na to, by powierzchnia użytkowa zabudowania nie była zbyt duża. Dla jednej osoby, która zamierza też pracować w domu, wystarczająca jest bowiem powierzchnia około 100 m2. Zapewni ona bowiem niezbędny komfort i odpowiednią ilość przestrzeni bez narażania na zbyt wysokie koszty utrzymania i ogrzania budynku. Ponadto pozwoli ona komfortowo urządzić wnętrze i znaleźć w nim miejsce zarówno na funkcjonalną kuchnię, jak i na elegancki i przytulny salon z jadalnią. Na poddaszu może natomiast znaleźć się niewielka, kameralna sypialnia oraz pokój gościnny.
dom klasyczny
Projekt domu dla singla zamierzającego pracować powinien też uwzględniać kącik do pracy. Najlepiej więc będzie, jeśli w projekcie domu znajdzie się miejsce na gabinet, którego wielkość będzie uzależniona od charakteru wykonywanej pracy. Optymalne będzie jednak zaprojektowanie gabinetu o wielkości od 10 do 15 m2, w którym znajdzie się miejsce zarówno na wygodne biurko i fotel, jak i na półki z dokumentami, umowami lub ewentualnymi książkami czy kodeksami w przypadku prawników.