Przewaga drewnianych domów nad murowanymi

Obecnie domy drewniane ponownie wróciły do łask i coraz więcej osób pragnie zamieszkać w takim ekologicznym budynku. Z całą pewnością nie są one już kojarzone wyłącznie z domkami letniskowymi czy też tymi z bali drewnianych. W drewnianym domu można jak najbardziej mieszkać przez cały rok. Do dyspozycji mamy szereg przeróżnych projektów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli dysponujemy większą ilością gotówki i czasu, to nic nie stoi na przeszkodzie stworzenia swoich wymarzonych czterech kątów.

Przewaga drewnianych domów nad murowanymi

Niezaprzeczalną zaletą domów drewnianych jest to, że są one proekologiczne. Jeśli ktoś pragnie mieszkać w zgodzie z naturą i czuć zapach prawdziwego drewna, to jak najbardziej warto zdecydować się na tego typu konstrukcję. Drewniane domy są również wysoko energooszczędne i pozwalają na uzyskanie nieprzeciętnych parametrów cieplnych. Do dyspozycji mamy projekty domów niskoenergetycznych i pasywnych. Decydując się na dom drewniany, można zaoszczędzić także na materiałach. Ich wybudowanie jest mniej pracochłonne, łatwiejsze i szybsze w realizacji niż tradycyjnych budynków murowanych. Budowa drewnianego domu na chwilę obecną może trwać od trzech do czterech miesięcy, co powala na bardzo szybkie zamieszkanie. Jeśli zatem komuś zależy na jak najszybszym wprowadzeniu się do swojego własnego i wymarzonego lokum, to jak najbardziej warto zdecydować się właśnie na dom drewniany. Budynki murowane powstają od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. Wymaga to sporych nakładów finansowych i bardzo dużego zaangażowania.

Jeśli zdecydujemy się na dom drewniany z bali, to postawienie takiej konstrukcji jest jeszcze prostsze i szybsze. Jako, że w przypadku technologii drewnianych mało wykonuje się tzw. prac mokrych, to praktycznie przez cały rok można go wykańczać. Nie trzeba zatem martwić się jakimikolwiek przestojami na skutek niesprzyjających warunków pogodowych. W przypadku nowoczesnych domów drewnianych świetnie sprawdza się połączenie drewna ze szkłem, stalą, kamieniem czy klinkierem.