Dom z dachem dwuspadowym i opcją zagospodarowania poddasza

Planując budowę domu, musimy się zdecydować na konkretny projekt, według którego dom zostanie wybudowany. Niestety, osoby niezdecydowane będą miały z tym spory problem, ponieważ projektów jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie przeglądnąć a co dopiero wybrać jeden z nich. Każdy jest piękny i wyjątkowy, ma inne zalety niż pozostałe. Ciężko nie zwariować. Generalnie, jeśli nie mamy sprecyzowanych planów i oczekiwań, musimy się nastawić na długie poszukiwania.

Najważniejsze jednak, aby dom był dla nas przyjemny i maksymalnie funkcjonalny. Kierując się tymi kryteriami, możemy wybrać dom z dachem dwuspadowym i opcją zagospodarowania poddasza i w ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń do życia. Jeśli wybierzemy odpowiedni projekt, okaże się, że taki budynek jest całkiem łatwy w budowie i ma wiele zalet. Przede wszystkim do dyspozycji mamy dwa poziomy. Na parterze możemy więc zorganizować przestrzeń do odpoczynku podczas dnia a górę przeznaczyć wyłącznie na sypialnię. Nie musimy mieć obaw, że nieoczekiwani goście nas odwiedzą i sprawdzą czy w naszej sypialni panuje porządek. Poddasze może być więc sferą zupełnie prywatną i niewidoczną dla innych osób. Jeśli cenimy sobie prywatność, z pewnością powinniśmy przemyśleć budowę właśnie takiego domu.

Ponadto w takich projektach zazwyczaj proponuje się  łamany dach, który jest dużo tańczy w pokryciu. Dlaczego? Otóż, jeśli mamy spad — deszcz szybciej spływa na ziemię, przez to nie musimy kupować produktów o największej gęstości. Sprawa wgląda zupełnie inaczej w budynkach bez łamanych dachów. Na płaskiej powierzchni woda i śnieg będą stały w jednym miejscu, więc musimy zatroszczyć się, aby pokrycie dachu było gęste i miało niewielką przepuszczalność wody. A to niestety kosztuje. W innym przypadku musimy się przygotować na to, że woda chociażby w niewielkich ilościach będzie się dostawała do środka. Oczywiście, nie będzie nam się lało z sufitu, ale wilgotność powietrza w naszym domu znacząco wzrośnie a to z pewnością nie wpłynie dobrze na nasz organizm.

W związku z budową domu, musimy się przygotować na trudne decyzje i niełatwe wybory. Jeśli jednak podejdziemy do tematu na spokojnie i rozważymy wszystkie za i przeciw, z pewnością uda nam się wybudować idealny i doskonały dom dla siebie.

Projekty domów z500, domy drewniane