Dlaczego domy parterowe są popularne?

Dom parterowy to inaczej budynek parterowy z nieużytkowym poddaszem lub bez poddasza określanego bardzo często jako strych - z zagospodarowaną tylko jedną kondygnacją parteru. Taki dom kojarzy się najczęściej z nowoczesnymi konstrukcjami domów. Domy nowoczesne są domami energooszczędnymi i ekologicznymi. Domy parterowe mogą również spełniać te normy budowlane.

Domy parterowe są jednymi z najpopularniejszych budynków, na których postawienie decyduje się obecnie wielu inwestorów. Dlaczego tak się dzieje i czym sobie domy parterowe zasłużyły na to wyróżnienie?

Przede wszystkim budynki jednokondygnacyjne są budynkami tanimi. Niskie koszty ich budowy wynikają zaś z prostej konstrukcji, nieskomplikowanej bryły takiego domu oraz braku stropu i bardzo często braku podpiwniczenia. Sama aranżacja nowoczesnego domu parterowego jest także niekłopotliwa i stosunkowo tania w realizacji. Wszystkie pomieszczenia mają bowiem jednakową, standardową wysokość, która gwarantuje zakup wymiarowych mebli. Poza tym warto się zdecydować na ograniczoną ilość ścianek działowych, a dzięki temu zabiegowi można nawet na małej powierzchni mieć odczucie przestronności wnętrza. Jest to bardzo prosty i w dodatku ograniczający koszty zabieg architektoniczny. Poza tym dom parterowy jest domem jednorodzinnym. Projekty domów jednorodzinnych bardzo często zawierają konstrukcje jednokondygnacyjne. Domy parterowe mogą być małe lub średnie. Duże domy jednokondygnacyjne generują większe koszty działki, ponieważ powierzchnia działki musi być optymalnie dostosowana do powierzchni domu. Projekty domów parterowych zawierają także gotowy projekt ogrodu. Dom zaś zazwyczaj jest ładnie wkomponowany w ogród. W gotowym projekcie znajdziemy też pomysł na konkretne zagospodarowanie działki, na której ma stanąć budynek, jest to ciekawe i oszczędne rozwiązanie.