Technologia drewniana - alternatywa dla domów murowanych

Choć do tej pory stawiało się przede wszystkim na domy murowane, a domy drewniane kojarzyły się z budownictwem letniskowym, sytuacja ta na przestrzeni lat uległa zmianie. Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domu całorocznego w technologii drewnianej, co niesie ze sobą wiele zalet.

Wymarzony dom w kilka miesięcy
Domy drewniane można wybudować naprawdę szybko. Już po kilku miesiącach rodzina może się do niego wprowadzić i cieszyć się swoimi własnymi czterema ścianami. Co więcej, domy drewniane stawia się w bardzo prosty i szybki sposób. Są to projekty szyte na miarę, a prace można w nich wykonywać przez cały rok ze względu na to, że w technologii drewnianej przeprowadza się naprawdę niewielką ilość prac mokrych.

Lżejsze od murowanych
Dużą zaletą domów drewnianych jest także fakt, że są znacznie lżejsze od tych murowanych. Posiadają bowiem mniejsze obciążenia konstrukcyjne, a ponadto nie wymagają dodatkowych wzmocnień, tradycyjnych fundamentów czy kosztownych stropów z żelbetonu. Jednocześnie technologia drewniana wymaga prostych i ergonomicznych rozwiązań, a to z kolei sprawia, że domy posiadają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe – solidną konstrukcję i odporność na warunki zewnętrzne.

Komfort mieszkańców
Dom drewniany może także zapewnić komfort mieszkańcom. Technologia drewniana charakteryzuje się dokładnością wymiarową elementów budynku, jak również prostym montażem i układaniem izolacji. Dzięki domom drewnianym można też wyeliminować mostki termiczne, które w tradycyjnym budownictwie murowanym nieraz stają się prawdziwą zmorą budowlańców. Dzięki optymalnemu zabezpieczeniu nie trzeba też obawiać się pożarów – domy z drewna będą bowiem spełniały rygorystyczne warunki ochrony przeciwpożarowej.

Duże oszczędności
Choć koszty budowy domu całorocznego w technologii drewnianej są wyższe o około 5 do 10% niż w przypadku domów murowanych, warto wybrać tę możliwość. W domach drewnianych stosuje się bowiem innowacyjne i energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na duże oszczędności podczas eksploatacji budynku. Domy drewniane mogą być więc optymalną i nowoczesna alternatywną dla dotychczas stosowanych rozwiązań.