Jakie zalety mają domy drewniane?

Domy drewniane mają bardzo wiele zalet, dlatego też z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowany ich budową. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto postawić właśnie na dom drewniany.

Moda na energooszczędność

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na energooszczędność, dlatego też domy drewniane zyskały tak dużą popularność. Nowoczesne domy w konstrukcji szkieletu drewnianego mogą pochwalić się znakomitą ochroną cieplną. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale praktycznie cała konstrukcja dachu i ścian zewnętrznych jest wypełniona izolacją cieplną. Poszczególne ściany tworzą centralną przegrodę, dzięki czemu nie kumulują w sobie zewnętrznej energii cieplnej.

Czas budowy

Dla wielu osób jedną z największych zalet domów drewnianych będzie krótki czas budowy. Profesjonalna ekipa jest w stanie postawić dom nawet w 3 miesiące zwłaszcza, jak korzysta z przygotowanych wcześniej elementów konstrukcyjnych. W przypadku domów drewnianych mamy do czynienia z tzw. technologią suchą, dlatego też nie trzeba marnować czasu na mokre roboty murarskie, które powodują dość długie przerwy technologiczne. Warto wspomnieć także i o tym, że nowo powstałe domy drewniane są od razu gotowe do zamieszkania.

Łatwość rozbudowy

Opisując największe zalety domów drewnianych warto wspomnieć także i o tym, że są one łatwe w przebudowie i modernizacji. Lekka konstrukcja jak łatwo się domyśleć umożliwia błyskawiczną przebudowę i dowolną modernizację budynku. Ściany zewnętrzne mają bardzo niewielkie rozmiary, dzięki czemu znacząco zwiększa się powierzchnia użytkowa budynku.

Brak sezonowości

Domy drewniane można stawiać niezależnie od pory roku. Jak powszechnie wiadomo budowa tradycyjnego domu murowanego w sezonie zimowym nie należy do najlepszych pomysłowe. W przypadku drewnianych domów na szczęście nie ma tak wielkich problemów. Z praktycznego punktu widzenia w sezonie zimowym nie można wykonać jedynie fundamentu, który jak powszechnie wiadomo wymaga dodatnich temperatur.