Jaki dom dla wielopokoleniowej rodziny?

Większość młodych ludzi marzy o tym, by jak najszybciej wyprowadzić się od swoich rodziców i by zamieszkać we własnym mieszkaniu. Część osób wciąż jednak nie chce rezygnować z mieszkania ze starszymi pokoleniami i pragnie żyć na co dzień w wielopokoleniowej rodzinie. Rozwiązanie takie ma bowiem wiele plusów. Przede wszystkim korzystają z niego te osoby, które żyją ze swoimi rodzicami lub dziadkami w dobrych stosunkach. dom luksusowy
Warto jednak pamiętać, że by żyć w jednym domu ze starszymi pokoleniami, należy zainwestować w dobry projekt domu. Jeżeli nie posiadamy dużej nieruchomości, zawsze będziemy czuć się w niej niekomfortowo - każdy domownik potrzebuje bowiem własnego kąta. Zwykle projekty domów dla rodzin wielopokoleniowych obejmują więc zabudowania piętrowe.

dom nowoczesnyProjekt domu dla rodziny wielopokoleniowej powinien uwzględniać potrzeby osób w każdym wieku. Jak wiadomo, osoby w podeszłym wieku często mają problemy z poruszaniem się po schodach, dlatego najlepiej będzie, jeśli zamieszkają one na parterze. Warto również zadbać o to, by do domu prowadził mały podjazd, który zastąpi tradycyjne schody zewnętrzne. Przyda się on nie tylko dla dziadków, ale i dla młodego pokolenia, korzystającego z wózków dziecięcych. Piętro domu lub poddasze tradycyjnie zajmują najmłodsi członkowie rodziny oraz ich dzieci. Powinno więc znajdować się na nim kilka niewielkich pokoi, które posłużą dzieciom za sypialnie. Projekty domów dla rodzin wielopokoleniowych powinny też obejmować dużą jadalnię, w której wszyscy członkowie rodziny będą mogli zjeść świąteczny obiad czy wigilijną kolację, ciesząc się ze swojego towarzystwa.