Projekty domów drewnianych

Projekty z domów drewnianych podbijają serca Polaków. Są tanie i szybkie w budowie. Można stawiać je na każdym terenie. Domy te wykonane są z bali lub metodą kanadyjską. Ta druga polega na tworzeniu właściwego szkieletu, który zostaje zabudowany.

Szybkość
Domy budowane w technologii kanadyjskiej, powstają bardzo szybko. Często, przeprowadzka możliwa jest już po 3 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty. To pięć razy szybciej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Elementy szkieletowe domu powstają we fabryce. Drewno jest tak obrabiane tak, by zyskało jak najlepsze parametry wytrzymałościowe. Przygotowane prefabrykaty, wystarczy złożyć na miejscu. Zajmują się tym wyspecjalizowane ekipy budowlane. Elewację domu można wykonać tradycyjnymi metodami. Projekty domów drewnianych na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od pozostałych projektów. Również, wnętrza można urządzić w sposób tradycyjny. Wyjątkiem są domy z bali, które są zbyt piękne, aby je ukrywać. W ich przypadku, biuro projektowe, stawia na ekspozycję walorów naturalnego budulca.

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie
Domy zbudowane według projektów domów drewnianych są to domy zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne. Stąd - cieszą się ogromną popularnością na zachodzie, pomimo tego, że w Polsce wciąż jeszcze raczkują. Dome te zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz najbardziej optymalną wilgotność powietrza. Są po prostu dobrym miejscem do życia. Istnieją badania, według których takie budynki są najbardziej przyjazne dla alergików. Eksperci twierdzą, że z tych powodów, projekty domów drewnianych - mogą stać się przyszłością budownictwa.

Uniwersalność
Projekty domów drewnianych to nie tylko całoroczne domy dla rodziny. Biuro projektowe przygotowało także propozycje altan, wiat i domków letniskowych, które także wykonano z drewna. Nadają się one świetnie na działki. Spędzanie w nich czasu przybliża do natury i pozwala obcować z nią bliżej. Drewniana altana, doskonale wpisze się w naturalne piękno lasu, czy ogrodu.