Projekty domów drewnianych

Domy z drewna, przez wiele osób uznawane są za przyszłość budownictwa. Buduje się je szybko i dość tanio, a są tak samo wytrzymałe i trwałe jak domy budowane metodami tradycyjnymi.

Ogromne możliwości
Projekty domów drewnianych to wielkie możliwości. Domy te można łatwo przerabiać i rozbudowywać, nawet w czasie trwania ich eksploatacji. Elementy szkieletu można wycinać i w całości przenosić w nowe miejsce. W przypadku tradycyjnego budownictwa - nie ma takiej możliwości. Zbędną ścianę należy zburzyć, a nową - budować od zera. W razie ewentualnych przebudów, nie będzie potrzeby kucia ścian, bo wszystkie przewody i rury, mogą zostać ukryte wewnątrz szkieletu. Warto też wiedzieć, że cały szkielet może zostać ukryty tak, by nie było go widać. Propozycje przygotowane przez biuro projektowe, zewnętrznie nie różnią się od projektów domów murowanych. Warto podkreślić też, że domy zbudowane w technologii szkieletowej charakteryzują się niskim przenikaniem ciepła, więc ogrzewania ich jest bardziej wydajne niż w przypadku domów murowanych. Większa wydajność to większe oszczędności.

Dowolna stylistyka
Wnętrza takich domów można urządzić w pełni według własnego gustu. Drewno nie jest tu żadnym ograniczeniem. Projekty domów drewnianych mogą być minimalistyczne, rustykalne, albo bardzo nowoczesne, Wszystko zależy od decyzji kupującego. Biuro projektowe przygotowało wiele różnych propozycji domów drewnianych. Mogą one być spożytkowane, w zależności od potrzeb - na dom całoroczny, domek letniskowy, altanę. Każda z nich ma swój ponadczasowy urok i styl.

Blisko przyrody
Wielu naukowców wskazuje na prozdrowotne aspekty mieszkania w domu z drewna. Jest to szczególnie polecane dla osób, które cierpią na alergie. Warto też pamiętać, że drewniane domy z bali, wspaniale korespondują z przyrodą. Mieszkanie w takim budynku, to jak zostanie częścią lasu. Takie domy nie zaburzają naturalnego krajobrazu, lecz z nim harmonizują. Nadają się, więc szczególnie dla miłośników przyrody i naturalnego stylu życia.