Projekt domu z garażem

Wybierając projekt idealnego domu, nie można zapominać o miejscu na auto. Jest wiele osób, dla których samochód jest jak członek rodziny. Nie powinien więc marznąć na dworze. Tym bardziej, że złe warunki atmosferyczne będą miały odbicie w spadku wartości auta. Na szczęście można temu zapobiec. Wystarczy wybrać projekt domu z garażem.

Dla kogo?
Biuro projektowe nie określa sztywno odbiorców dla swoich pomysłów. Projekty domów z garażem są w oczywisty sposób skierowane do osób zmotoryzowanych. Garaż to miejsce, w którym można trzymać auto, motor... albo zrobić własny przydomowy warsztat. Garaż to też najlepsze miejsce na próby amatsorskiej kapeli albo do składowania wszystkich domowych "przyda się". Tak, naprawdę - garaż przyda się każdemu.

Jedno czy dwa stanowiska?
Najpopularniejsze są projekty domu z garażem jednostanowiskowym. Jeżeli jednak rozmiar działki i fundusze pozwalają - to równie dobrze można zdecydować się na większe pomieszczenie. W końcu, wg. statystyk w Polsce jest więcej samochodów niż mieszkańców. Zorganizowanie dodatkowych stanowisk będzie wyzwaniem, które biuro projektowe chętnie podejmie. Kluczowe jest zapewnienie łatwego dostępu do każdego z pojazdów oraz drzwi.

W bryle budynku, czy poza nią?
Garaż może znajdować się wewnątrz bryły budynku mieszkalnego lub poza nią. Jest wtedy wysunięty w bok, to powierzchnię nad nim można dodatkowo wykorzystać. To dobre miejsce na wymarzony balkon. Łatwo sobie wyobrazić organizowanie na nim imprez z grillem w sierpniowe wieczory. Niezależnie od tego, gdzie będzie znajdował się garaż, warto zadbać o jego komunikację z wnętrzem domu. Dzięki temu, nie ma obawy o przemoczenie się w czasie ulewy lub śnieżycy.
Alternatywą dla garażu jest zbudowanie wiaty przylegającej do budynku. Nie zapewnia ona tak dużego komfortu jak prawdziwy garaż. Nie ma też możliwości jej ogrzewania, więc nie nadaje się do innego wykorzystania niż przechowywanie pojazdów.

Pracownia architektoniczna