Domy tradycyjne

Polacy kochają projekty domów tradycyjnych. Spełniają one większość oczekiwań i są odpowiedzią na potrzeby rodzin z dziećmi i dużych rodzin wielopokoleniowych. Są wygodne, praktyczne, wykorzystują każdy kawałek przestrzeni, a do tego dobrze się prezentują.

Uniwersalność
Budynki zbudowane według projektów domów tradycyjnych nadają się na duże podmiejskie działki, jak i do zabudowy jednorodzinnej. Można je stawiać na działce o każdym wymiarze i szerokości. Biuro projektowe może dostosować je do potrzeb przyszłych mieszkańców. Układ w projektowanych domach tradycyjnych jest funkcjonalny, ma dawać dużo komfortu i sprawiać, że życie w takim budynku nie będzie uciążliwe. Domy tradycyjne podobają się wielu pokoleniom. Będą strzałem w dziesiątkę, dla tych którzy nie potrafią do końca zdecydować się na wymarzoną stylistykę.

Estetyka
Projekty domów tradycyjnych odwołują się do klasycznych form architektonicznych i ponadczasowej elegancji. Są przytulne i sielskie, a w środku - ma być czuć ciepło bijące od rodziny. Niektóre domy mają prostą a inne bardzo rozbudowaną bryłę. Zawsze jednak jest ona harmonijna, bo projekt domu tradycyjnego - to przede wszystkim klasyczne piękno. Najczęściej domy te mają spadzisty dach, który jest przeznaczony na cele użytkowe. Najczęściej pokryty jest tradycyjną dachówką lub blachodachówką. Nie można jednak zapominać, że projekty domów tradycyjnych, garściami czerpią też z projektów domów nowoczesnych. Dzięki temu coraz częściej wykorzystuje się w nich rozwiązania mające na celu dbanie o środowisko przyrodnicze oraz o ergonomię i ekonomię mieszkania w budynku. W elewacjach dominuje tynk w jasnych kolorach. We wielu projektach uzupełniony jest cokołami z klinkieru lub ozdobnikami z drewna w naturalnych odcieniach. Często wykorzystuje się je do wybudowania zadaszonego ganku lub balustrad. Podkreśla to swojską atmosferę domu i sprzyja integracji rodziny.