Piętrowe domy nowoczesne

Domy piętrowe są idealne do zabudowy na miejskich działkach, gdzie nie ma wiele miejsca, natomiast trzeba wybudować duży i przestronny dom. Zalet takiego rozwiązania jest całe mnóstwo, jak chociażby dobre wpasowanie się w krajobraz wysokich domów i blokowisk. Mały dom parterowy w mieście po prostu nie pasuje.
Piętrowe domy nowoczesne to połączenie tradycyjnych materiałów takich jak drewno, cegła i kamień z nowoczesnymi metalami i szkłem. Pozwala to na efektowny wygląd nawet w szarej miejskiej zabudowie. Dodatkowo nie można zapominać o jeszcze jednej charakterystycznej cesze. Dom nowoczesny to dom energooszczędny. Stąd właśnie zwarta bryła budynku na planie kwadratu lub prostokąta. Choć najlepsze dachy to dachy płaskie, to jednak w naszych warunkach mało gdzie można otrzymać zgodę na budowę takiego. Kompromisem jest prosty dach o kącie nachylenia 30 stopni.
Dużą zaletą domów piętrowych jest rozkład i ilość pomieszczeń. Nawet na najmniejszej działce można spokojnie wybudować wielopokoleniowy dom dla wszystkich mieszkańców. Dodatkowo, piętra pozwalają na podział stref między konkretnymi domownikami. W przypadku domów parterowych, wielkim wyzwaniem jest wyznaczenie odpowiednich ścieżek komunikacyjnych tak, by nikt nie wchodził sobie w drogę. Tutaj tego problemu po prostu nie ma. Nie można zapomnieć również o kosztach budowy instalacji. Łazienki i kuchnie mogą znajdować się pod sobą przez co poprowadzenie instalacji jest nie tylko wygodniejsze, ale zużywa mniej materiałów.
Kolejnym plusem jest możliwość budowania domu piętrowego "na raty". Nic nie szkodzi, żeby kolejne piętra dobudowywać w przyszłości. W przypadku domów o dużej powierzchni przekraczającej 150 metrów kwadratowych taniej wychodzi wybudowanie domu kilkukondygnacyjnego. Wszystko jest spowodowane kosztami wylania posadzki. Warto również w odpowiedni sposób zaprojektować poddasze. W przypadku wielu kondygnacji, lepiej może sprawdzić się nieużytkowe poddasze w formie suszarni czy spiżarki.