Dom szyty na miarę, czyli bezproblemowy zakup i adaptacja projektu

Budowa własnego domu, to jedna z najpoważniejszych i odpowiedzialnych decyzji w życiu człowieka. Zdobycie działki i pieniędzy na budowę, to najłatwiejsze rzeczy - to tylko początek tego, co przed każdym inwestorem. Wybór projektu, jego adaptacja czyli wprowadzenie zmian, które okażą się niezbędne podczas realizacji, to czynności, które w większości przypadków wykraczają znacznie poza możliwości przeciętnego właściciela domu. Pomoc jest niezbędna. Najlepiej, gdy będzie to pomoc sprawdzonej, solidnej pracowni architektonicznej zatrudniającej fachowców o dużym doświadczeniu i znacznych kompetencjach.

Najlepsze projekty domów
Pracownia architektoniczna Z500 posiada w katalogach propozycje dla każdego. Skromy dom w tradycyjnej formie, czy nowatorska bryła budynku naszpikowanego nowoczesnymi technologiami – nie ma to znaczenia, każdy inwestor znajdzie w Z500 coś odpowiedniego dla siebie. Katalog firmowy zawiera ponad 600 propozycji budynków mieszkalnych o różnej powierzchni, budowanych z użyciem odmiennych materiałów i tym samym różniących się wysokością kosztów, których wymaga budowa.

Projekty spersonalizowane, czyli adaptacja projektów do indywidualnych potrzeb
Pracownia architektoniczna Z500 współpracuje z kilkuset kontrahentami – biurami projektowymi, które są rozlokowane w całej Polsce. Jeśli gotowy projekt nie do końca spełnia oczekiwania klienta, można dokonać adaptacji projektów. Można tego dokonać w wybranym biurze terenowym lub za pośrednictwem Internetu w centrali Z500.

Zmiany w projektach wymusza czasem rodzaj gruntu, układ działki, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – przesłanie odpowiednich dokumentów typu mapki czy plany miejscowe daje możliwość projektantom na szybkie dokonanie zmian w projekcie tak, aby budowa była zgodna z prawem i wszelkimi zasadami sztuki budowlanej a nade wszystko, aby budynek był w pełni funkcjonalny i odpowiadał pod każdym względem jego przyszłym mieszkańcom.