Projekt domu dla dużej rodziny

Strony internetowe i katalogi prezentujące projekty domów jednorodzinnych oferują wiele różnorodnych projektów. W ich kalejdoskopie z pewnością da się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na co jednak powinno się zwrócić uwagę, poszukując projektu domu dla dużej rodziny?

Dom dla dużej rodziny nie musi być wcale duży, pomimo że zamieszka w nim więcej niż pięć osób. Przede wszystkim jednak, powinien być przestronny. Dobrze byłoby, aby był wyposażony w szerokie korytarze (ułatwiające codzienną komunikację po wnętrzu), spory salon (musi być w nim miejsce dla wszystkich razem i każdego z osobna) i wygodną jadalnię (w której można postawić stół z sześcioma krzesłami lub więcej).

Jeszcze lepiej, gdyby posiadał minimum dwie łazienki (usprawniające życie codzienne dużej rodziny) i jedną osobną toaletę oraz miał kilka sypialni (najmniej tyle, ilu będzie mieszkańców). Najkorzystniej byłoby, gdyby sypialnie znajdowały się w prywatnej strefie domu, oddalonej od części dziennej - idealnie sprawdza się ich umiejscowienie na poddaszu.

Dodatkowo, dużej rodzinie przydałby się garaż na minimum dwa samochody (potomkowie rodziny prędzej czy później zaczną jeździć własnym) oraz taras o sporej powierzchni (do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu). Projekt domu dla dużej rodziny może też uwzględniać późniejszy podział na dwa czy trzy lokale - poprzez umieszczenie dodatkowych drzwi wejściowych w bryle budynku.

Inwestor planujący budowę domu dla dużej rodziny może skorzystać z cudownych właściwości wyszukiwarek projektów, zaznaczając w nich odpowiednie opcje (ilość pomieszczeń/sypialni, łazienek, powierzchnię użytkową, garaż itd.) - dzięki temu zawęzi poszukiwania do projektów idealnie nadających się dla licznych rodzin. A tych w katalogach domów jednorodzinnych jest bardzo dużo.

Projekty domów z poddaszem użytkowym