Budujemy nowy dom – co o zakupie projektu warto wiedzieć

Projekt wymarzonego domu kupić można łatwo i szybko korzystając z Internetu. Dobrej jakości zdjęcia lub wizualizacje 3D oraz atrakcyjna cena kuszą i niejeden inwestor decyduje się na zakup. Bywa, że jest to zakup udany, ale częściej jest tak, że pierwotnie atrakcyjna cena zmienia się w poważne koszty, gdy okazuje się, że zakupiony projekt nie daje się do realizacji ze względu na posadowienie działki czy warunki zabudowy, jakie narzuca miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Wizja i doświadczenie
Jak nie wpędzić się w poważne problemy i nie kupić projektowego bubla? To proste – wystarczy wybrać ofertę pracowni architektonicznej z doświadczeniem i dobrą opinią rynkową. Wśród liderów oferujących setki projektów domów jest firma Z500 - pracownia architektoniczna o zasięgu międzynarodowym.

Niezależnie od zasobności portfela oraz oczekiwań w zakresie powierzchni, funkcjonalności i wyglądu domu, każdy inwestor ma szansę znaleźć w katalogu Z500 coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny.
Domy stylowe, klasyczne, małe murowane lub z drewna albo modernistyczne bryły ze szkła i betonu – projekty najlepszych architektów współpracujących z Z500 są niezwykle atrakcyjne, solidne i trwałe. Przy tym w pakiecie wraz z projektem można zakupić dodatkowe opcje projektów ogrodu, altan, garaży, budynków gospodarczych.

Adaptowane projekty domów, czyli poprawki na życzenie
Choć zakupienie projektu w Z500 poprzedzone jest analizą dokumentacji związanej z działką oraz planem zagospodarowania, to czasem przed rozpoczęciem lub już w trakcie budowy mogą zaistnieć okoliczności, które wymuszają zmianę projektu. Można tego łatwo dokonać w pracowni adaptacji projektów Z500 przesyłając dane przez Internet lub kontaktując się z którymś terenowym kontrahentem Z500 na terenie całego kraju.
Bliskość współpracujących i polecanych biur projektowych sprawia, że adaptacja projektu będzie czynnością prostą, niemal formalną, a zmiany zgodne będą z prawem oraz wszelkimi standardami sztuki budowlanej.