Jakie najczęściej popełniamy błędy przy budowie domu?

Budujemy dom i wydaje się nam, że wszystko zostało dokładnie przemyślane. Jasno określiliśmy, czego w nim potrzebujemy i działamy w tym kierunku. Pomimo tego, że każdemu z nas się wydaje, że wszystko jest mądrze zaplanowane i lepiej się nie da, to wciąż popełniamy podobne błędy.
Ograniczony budżet często zmusza nas do pewnych kompromisów. Często decydujemy się na nie tam, gdzie nie powinniśmy. Dlatego będąc świadomym, najczęściej popełnianych błędów, może uda się nam ich nie doświadczyć.
Często niemądre rozplanowanie powoduje wilogoś i pleśni. To może w dłuższej perspektywie doprowadzić do problemów w domu. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość naszych pomieszczeń i zaopatrzyć je w klimantyzację, czy wentylację. Musi ona być odpowiednio dobrana. Inaczej nie będzie działać efektywnie i pożałujesz tego w zimie, kiedy nie będziesz mógł dostatecznie ogrzać swojego domu, oraz w lecie, kiedy będą przeszkadzać upały.
Kolejny błąd, który popełniamy to nieprzemyślane zaplanowanie powierzchni domu. Każde pomieszczenie jest potrzebne, ale czy zawsze jest potrzebne w dokładnie tym miejscu, które planujesz? Często dziesiąta z rzędu łazienka zabiera nam tylko miejsce, które moglibyśmy spożytkować w lepszy sposób.
Zapominamy niejednokrotnie, żę budując trzeba uwzględnić swój styl życia. Organiuzując przestrzeń robimy to tak, by było nam wygodnie obecnie. A czy myślimy o przyszłości? Jeśli tego nie uwzględnimy nasz dom, wraz z upływem lat będzie się stawał coraz mniej funkcjonalny.
Nie dbamy też o prawidłowe oświetlenie. Wstawiamy za mało okien, albo w złych miejscach. Okna powinny znajdować się w każdym pokoju i być tak duże, jak to tylko możliwe. Naturalne światło powinno być głównym oświetleniem. Pomyśl też o dodaniu okien w dachu. Kiedy wybieramy lampy, weźmy też pod uwagę to, by dawały możliwie jak najwięcej światła.
Dodanie w domu pokoju gier i zabaw, czy pokoju wielofunkcyjnego brzmi świetnie, ale czy naprawdę tego potrzebujemy? Nieużywane pomieszczenia na ogół stają się składowiskiem wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Jeśli decydujemy się na pokój z jakąś szczególną funkcją, zróbmy to tak, by kiedy stwierdzimy, że nie jest namo potrzebny łatwo było go przekształcić w coś innego.
Ostatnim najczęstszym błędem jest pozwalanie na to, by ktoś inny mówić Ci, czego potrzebujesz. Ty najlepiej znasz potrzeby swoje i swojej rodziny. Fachowcy mogą coś zasugerować, jednak zastanów się wielokrotnie nad każdą ich propozycją. Jeśli nie określisz jasne, czego nie chcesz, to wchodząc do sklepu kupisz mnóstwo nigdy nie wykorzystywanych rzeczy. Lepiej przeznaczyć swój budżet na coś sensowniejszego.