Balkon – jaka balustrada?

Jedną z rzeczy, którymi zajmujemy się już raczej na końcu budowy naszego domu jest balkon. To bardzo ważna część naszego domu. Bardzo wpływa na jego ostateczny wygląd i może mu dodać dużo uroku. Może także bardzo go mu odebrać, jeżeli nieumiejętnie wkomponujemu go w styl całego domu. Tutaj najważniejszym elementem jest balustrada, która rzuca się w oczy jako pierwsza. Dlatego należy odpowiednio ją dobrać, tak aby pasowała kolorystycznie, stylowo, jak i była trwała i bezpieczna.
Balustrady mogą zostać wykonane z bardzo różnych materiałów. Najczęściej można się spotkać z tymi zrobionymi z drewna, szkła, kamienia, cegły, stali. Możemy także połączyć ze sobą kilka tych materiałów, tworząc unikalny wygląd. Przykładowo stal ze szkłem czy drewnem. Z pewnością wtedy nie znajdziemy takiego rozwiązania u sąsiadów.
Jeżeli chodzi o styl i wygląd balustrad, to może on być bardzo różny. Mogą mieć pełną zabudowę, lub zupełnie lekką, w różnego rodzaju wzory. Wszystko zależy od kreatywności projektanta. Wybierając jednak bardzo niestandardowe rozwiązania, że balustrada oprócz bycia ozdobą musi też dobrze spełniać wszystkie inne kryteria. Koniecznie ma być bezpieczna i stabilna, na pewno nie może się chwiać. Jeżeli posiadamy zwierzęta warto pamiętać, by w balustradzie nie było dużych dziur, przez które będą mogły wyjść, czy uciec. Tak samo w przypadku dzieci.
Ważne jest dopasowanie stylu balustrady do stylu domu. Przykładowo kamień świetnie się sprawdzi w domach, które wyglądają trochę jak dworki, czy rezydencje. Generalnie wszędzie tam, gdzie jest klimat trochę historyczny. Balustrady ze stali najlepiej sprawdzają się w domach, w których taki sam materiał znajduje się na przykład w ogrodzeniu. Balustrady drewniane oczywiście genialnie wyglądają w przypadku domów z tego samego budulca.
Kiedy nasz dom jest zbudowany w stylu nowoczesnym z kolei, to zupełnie nie będą tu pasować bardo ozdobne balustrady. Koniecznie musisz użyć czegoś bardzo prostego i stonowanego.

https://z500.pl/abc/31323,jaki-projekt-domu-wybrac-dla-rodziny-2-plus-2.html