Budowanie w stylu nowoczesnym - czyli...?

W arhchitekturze jest wiele stylów. Każdy ma jakieś swoje charakterystyczne cechy. Nie ma jednego uniwersalnego dla wszystkich rozwiązania, bo zawsze jest to zależne od indywidualnych potrzeb jednostki. Tak też styl nowoczesny będzie miał zarówno swoich miłośników, jak i ludzi, którzy totalnie będą go potępiać. Jak w ogóle wygląda styl nowoczesny.
Przede wszystkim łamie wszystkie zasady. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do tradycyjnej estetyki, to dom nowoczesny wyda Ci się może trochę dziwny. Jednak domy nowoczesne są bardzo praktyczne. To jest przecież ich główne założenie. Mają być funkcjonalne w pierwszej kolejności. Tu nie miejsca na udziwnienia i dodatki. Wszytko jest przemyślane i zaplanowane w każdym szczególe. Prawdopodobnie będzie to styl, który spodoba się osobom bardzo zorganizowany, potrzebującym mieć przejrzystość w każdej dziedzinie życia, trochę będącymi minimalistą. Dla takich ludzi najlepiej się to sprawdzi. Taki dom jest zawsze projektowany dla konkretnej osoby i jej konkretnych potrzeb. Ma idealnie sprawdzać się przy właśnie jej stylu życia. Nic dziwnego, że na to kładzie się tu taki nacisk. Jeżeli rzeczywiście dom ma być maksymalnie praktyczny, musi być w nim tylko to, czego potrzeba mieszkańcom. Oprócz tego taki budynek ma też harmonizować z otoczeniem.
W budynku nowoczesnym nie znajdziemy przepychu. Tutaj wszystko, co zostaje wykorzystane, jest zawarte tylko po to, by czemuś służyło. Jeżeli ma być dla samego bycia, lub po prostu upiększenia, to lepiej w ogóle się tego pozbyć. Najważniejsza jest przestrzeń, klarowność i dużo światła. Dlatego w domach nowoczesnych znajdziemy olbrzymie okna. Często są one wysokie na całą ścianę. Pomieszczenia mają być doskonale doświetlone, a cały dom ma sprawiać wrażenie, jakby nic nie miał do ukrycia. Kolory, które zostają tu wykorzystane to przeważnie jakieś pastelowe odcienie. Jest dużo bieli i jasnych barw. Ma to wywołać wrażenie czystości.

https://z500.pl/abc/31323,jaki-projekt-domu-wybrac-dla-rodziny-2-plus-2.html