Domy parterowe

Próbujesz wybrać projekt domu, który odpowiadałby wszystkim Twoim potrzebom? Nie wiesz cz zdecydować się na dom piętrowy czy dom parterowy? Oto kilka argumentów, które przemawiają za wyborem budynku parterowego. Być może zainspirują Cię one podczas podejmowania decyzji.
Cechy świadczące o wyższości domów parterowych nad piętrowymi to np. uniwersalność. Będą one tak samo wspaniale funkcjonalne dla małych dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych. Wynika to z tego faktu, że schody mogą nieraz stanowić barierę architektoniczną dla niektórych grup osób. Jednopoziomowy dom będzie więc idealny jeżeli masz małe dzieci bądź budujesz go z myślą o własnej przyszłości. Dobrze zaprojektowany dom parterowy to dom niezwykle przestronny. Wrażenie takie osiąga się na przykład dzięki rezygnacji z budowy schodów, które zajmują sporo miejsca wewnątrz domu. Można również zrezygnować ze ścian nośnych, które są niezbędne podczas budowy domu wielokondygnacyjnego.
Powinieneś wybrać projekt domu parterowego również wtedy, gdy z jakichś powodów zależy Ci na szybkim wybudowaniu domu. Jeżeli chodzi o czas budowy - domy parterowe są zazwyczaj budowane szybciej niż te piętrowe. Rozdzielenie pomieszczeń może być dodatkowo zasygnalizowane poprzez zastosowanie podwieszanych sufitów czy różnic w poziomach poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowym atutem może być to, że przez okna od razu widać to, co dzieje się w ogrodzie - można więc pilnować dzieci bez rezygnowania z innych czynności, np gotowania.
Przed podjęciem decyzji o tym, na jaki typ domu zdecydować się, weź pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim zaś preferencje Twoje i Twoich najbliższych, którzy będą w tym domu mieszkać. Domy parterowe to domy proste w budowie, które z łatwością można wkomponować w ogród. Czas ich budowy jest krótszy w porównaniu do domów piętrowych a schody nie zajmują miejsca wewnątrz budynku. Jeżeli zależy Ci na domu, którego główną zaletą jest funkcjonalność - bez wahania postaw na dom parterowy.