Budowa domu: projekt gotowy czy na indywidualne zamówienie?

Planowanie budowy domu w żadnym wypadku nie jest zadaniem łatwym - niejednokrotnie wymaga bowiem zdobycia wszechstronnej wiedzy z zakresu budownictwa, a także sporych umiejętności organizacyjnych. Często jednak najcięższym zadaniem jest pogodzenie wizerunku wymarzonego domu z naszych fantazji z tym, na co stać nasz portfel…

Przed rozpoczęciem budowy domu oczywiście najistotniejsze jest kupno jego projektu. Większość inwestorów bierze pod uwagę jedynie projekty domów jednorodzinnych tworzone na indywidualne zamówienie, ponieważ są przygotowywane specjalnie na życzenie konkretnego klienta. Zakłada to stworzenie przez architekta domu idealnego pod względem naszych oczekiwań i preferencji, a ponadto dostosowanego do wymogów naszej działki. Niestety taka usługa nie jest tania… Gotowy projekt domu to rozwiązanie dużo mniej obciążające nasz portfel niż kupno projektu tworzonego na indywidualne zamówienie, dlatego warto również rozważyć taką możliwość. Oferta gotowych projektów jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie, oszczędzając przy tym fundusze na przyszłe wykończenie naszej nieruchomości.

Takie gotowe projekty domów możemy nabyć w pracowni architektonicznej, w biurze bądź bezpośrednio u architekta. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, zadbajmy o wybranie renomowanego i doświadczonego źródła. Nie wybierajmy najtańszego rozwiązania – musimy pamiętać, że koszt projektu domu będzie jedynie namiastką kosztu budowy całego domu, ale to właśnie projekt jest kluczem do powodzenia całej inwestycji. W przypadku źle dobranego planu, nasze wydatki na budowę wrosną w zastraszającym tempie, a wymarzony dom może zamienić się w nasz największy koszmar i skarbonkę bez dna.

http://prefabrykowany.pl/?p=87