Adaptacja projektu domu

Gotowy projekt domu to wygodne, szybkie i niedrogie rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Co jednak, jeśli dom nie pasuje do wymiarów działki lub jeśli rodzinie nie do końca odpowiada rozkład pomieszczeń albo ich ilość? Zamiast od razu rezygnować wtedy z wymarzonego projektu domu, warto wtedy zlecić adaptację projektu doświadczonemu architektowi, który pogodzi wymarzoną wizję inwestora z jego możliwościami.

Dostosowanie projektu do wymiarów działki

Jednym z często spotykanych problemów przy zakupie gotowego projektu jest rozdźwięk między projektem a wymiarami działki. Zdarza się, że działka jest za mała czy za wąska, żeby stanął na niej wybrany z wielu projektów, wymarzony dom. Na szczęście, większość biur projektowych oferuje możliwość dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb. Często wystarczy tylko kilka niewielkich zmian, np. rezygnacja z jakiegoś pomieszczenia albo przeniesienie go w inne miejsce czy zmiana jego wymiarów, żeby dom mógł zachować swój pierwotny charakter, układ i funkcjonalność, a jednocześnie żeby możliwa była jego budowa na działce inwestora.

Adaptacja projektu domu

Biuro projektowe oferuje nie tylko zmianę wymiarów domu, ale również inne zmiany aranżacyjne. Zdając sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb klientów, proponuje przearanżowanie przestrzeni, zmianę układu, wymiarów czy wprowadzenie zmian w materiałach wykończeniowych. Dodatkowa łazienka? Inaczej usytuowana kuchnia? Więcej pokojów dla dzieci, a może garderoba w sypialni? Dla biura projektowego to nie problem. Sztab specjalistów dopasuje projekt do wymagań klienta, działając szybko, sprawnie i profesjonalnie, dbając, by projekt nie utracił funkcjonalności, jakości i swojego pierwotnego charakteru. Dzięki szybkiej interwencji klient będzie mógł od razu przystąpić do budowy.