Adaptacja projektu domu

Coraz mniej osób decyduje się na samodzielne projektowanie domów. Dziś na popularności zyskują gotowe projekty – jest ich tak dużo, że każdy, niezależnie od swoich potrzeb, znajdzie wśród nich coś dla siebie. Biuro projektowe proponuje domy klasyczne i nowoczesne, piętrowe i parterowe, energooszczędne albo nawiązujące do stylu góralskiej szafy. Możliwości są ogromne. Dodatkowo, jeśli zdarzy się, że projekt nie do końca odpowiada inwestorowi, biuro projektowowe oferuje takie usługi jak możliwość adaptacji projektu domu to wizji klienta lub możliwości działki.

Adaptacja projektu domu – szybka i profesjonalna usługa

Często zdarza się, że dom pasuje do wizji inwestora, jednak pojawiają się takie przeszkody, jak zbyt mała działka, za mała liczba sypialni czy brak wymarzonej garderoby. Co wtedy? Nie trzeba od razu szukać nowego projektu czy decydować się na projektowanie domu od podstaw. Wystarczy przeprowadzona przez architekta adaptacja, by dom dopasował się do możliwości i wymagań klienta. Możliwe jest usunięcie zbędnych pomieszczeń, dodanie nowych, zmiana ich rozkładu czy usytuowania. Częstym problemem jest zbyt mała lub zbyt duża wielkość domu, usytuowanie drzwi czy okien. To detale, które architekt bez problemu jest w stanie poprawić zgodnie z życzeniem klienta.

Dostosowanie projektu do wymiarów działki

Co jeśli wymarzony dom nie mieści się na zakupionej działce? Czasami problemem jest kilka metrów. Biuro projektowe ma możliwość wprowadzenia zmian, które dopasują dom do wymagań terenu. Zaproponuje klientowi zmiany, takie jak przeranżowanie przestrzeni, zmiana wymiarów, usunięcie lub przestawienie garażu – w ten sposób można odzyskać kilka metrów i sprawić, że wymarzony projekt będzie można zrealizować na zakupionej działce i po zakończeniu budowy cieszyć się wymarzonym, rodzinnym domem.