Podwórko – zagospodarowanie

Budowa domu to duże przedsięwzięcie. Dbamy o każdy szczegół, wszystko ma być idealnie dopasowane, mieć najwyższą jakość i prezentować się świetnie. Nie ulega wątpliwości to, że dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie było. Kiedy nasz dom już stoi, myślimy, że wszystko za nami. I z tego właśnie względu wielu z nas nie do końca dba o kwestię podwórka. A jest to duży błąd. Ono ma olbrzymi wpływ na to, jak nasz dom będzie postrzegany z zewnątrz.
Aby mądrze zagospodarować swoje podwórko, warto pamiętać o tym, by podzielić je najpierw na dwie części, których przeznaczenie będzie zupełnie różne. Podwórko dzielimy na część za domem i część przed nim. Ta przed domem powinna być miejscem czysto reprezentatywnym, którą widzi każdy przechodzień. Będą tu znajdować się z pewnością, chodniki, podjazd, może ogródek. Także jeśli posiadamy ganek, możemy zadbać o to, by ciekawie się prezentował. Tu też umieścimy różnego rodzaju kosze czy schowki na narzędzia. Natomiast część z tyłu domu jest już miejscem zupełnie dla nas. Tutaj możemy umieścić huśtawkę, hamak, grilla, fontannę, oczko wodne, czy inne. To ma być przede wszystkim miejsce, w którym nie będziemy widoczni dla naszych sąsiadów czy przechodniów. Jeśli jednak tak jest, warto posadzić wokół ogrodzenia różnego rodzaju drzewa czy krzewy. Z tej strony właśnie możemy zrobić balkon, taras, czy dodatkowe wyjście na ogród. Jeżeli w Twojej rodzinie są dzieci, lub po prostu lubisz aktywny tryb życia, możesz zorganizować sobie tam również boisko do siatkówki czy teren do różnego rodzaju ćwiczeń.
Nasze podwórko ma być miejscem, w którym czujemy się przede wszystkim komfortowo. Dlatego też nie możemy o tym zapomnieć. Czasem przesadzamy, umieszczając na nim zbyt wiele różnego rodzaju dodatków, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. W związku z tym, miejmy to na uwadze i dbajmy o jego funkcjonalność.