Projekty domów nowoczesnych

Domy nowoczesne przyciągają uwagę prostą, oszczędną formą, która budzi skojarzenia z dostojnością i dobrym stylem. Mają kształt prostej bryły, choć zdarza się, że łączą nowoczesność z klasyką, nawiązując częściowo do tradycyjnego domu zwieńczonego ze spiczastym dachem. Projekty domów nowoczesnych to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie wysoki komfort, lubią energooszczędne rozwiązania, a przy tym chcą cieszyć się dopracowaną w najmniejszym detalu estetyką budynku.

Największe atuty nowoczesnego budownictwa

Nowoczesny dom to połączenie oszczędnej formy z pełną funkcjonalnością oraz ergonomicznością. Domy nowoczesne mogą być parterowe lub piętrowe, mieć kształt prostej bryły lub składać się z kilku, współtworzących dom brył, intrygujących kształtem i zestawieniem. Charakterystyczne dla tego typu budownictwa są duże okna, które mają za zadanie doświetlać mieszkanie i zapewniać domownikom przyjazne warunki do codziennej pracy i wypoczynku. Okna mają różne kształty, często są bardzo wysokie, powszechnie stosuje się je w narożnikach, by uczynić bryłę domu jeszcze lżejszą i bardziej nowoczesną. Inną typową dla nowoczesnego domu cechą jest zwykle płaski dach – czasem z bateriami solarnymi, czasem służący jako klimatyczny taras.

Biuro projektowe – projekty domów nowoczesnych

Proponowane projekty domów nowoczesnych łączy minimalizm oraz wykorzystanie szlachetnych materiałów, jak szkło, kamień czy drewno. Domy sprawiają wrażenie lekkich, zachwycają detalami, a wewnątrz oferują komfortową przestrzeń dla całej rodziny. Biuro projektowe oferuje zarówno mniejsze domy nowoczesne dla singli czy par, jak i większe, także piętrowe, domy nowoczesne dla rodzin z dziećmi. Niektóre projekty uwzględniają również garaż, który wpisany w bryłę domu, idealnie pasuje do nowoczesnego, minimalistycznego stylu i nie przyciąga niepotrzebnie uwagi. Duży wybór sprawia, że klient może dopasować projekt do swoich indywidualnych potrzeb.