Dobry projekt domu to podstawa.

Projekt domu to pierwszy krok w realizacji naszych marzeń o własnym kącie. Jeżeli jesteśmy posiadaczami działki budowlanej, możemy zacząć poszukiwania odpowiadającego nam projektu architektonicznego. Gdy nasze podwórko ma niewielką powierzchnię, możemy do niego dopasować wymiary przyszłego domu. Szereg dostępnych projektów jest przeznaczonych celowo na wąską lub małą działkę. Zawsze można dokonać też zmian w gotowym projekcie i zaadaptować go do własnych potrzeb.
Biura architektoniczne robią wszystko, by dostosować swoją ofertę do wysokich wymagań klientów. Budowa domu to często jedyna tak poważna inwestycja w naszym życiu, nic więc zatem dziwnego, że każdy z nas ma konkretne i wysokie wymagania dotyczące wyglądu i funkcjonalności projektu.
Rzuty poszczególnych kondygnacji, rozkład pomieszczeń, projekty instalacji wodno-kanalizacyjnych, C.O., elektrycznych, rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych, rodzaje materiałów budowlanych, konstrukcyjnych, pokrycia dachowego i elewacji to nie wszystkie składniki, które zawierają zwykle projekty domów jednorodzinnych. W początkowej fazie budowy, rozmach inwestycji może przerazić niejednego inwestora. Jednak projekt domu dla fachowca jest cennym źródłem informacji i bez niego budowa nie byłaby możliwa.
Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami domów parterowych, z użytkowym poddaszem, czy też może piętrowych, będziemy mieli w czym wybierać. Ilość gotowych projektów budownictwa jednorodzinnego może przyprawić o zawrót głowy. Dla bardziej wymagających zwolenników ekologicznego stylu życia dostępne są wizualizacje domów energooszczędnych, pasywnych, dla miłośników nowoczesnej architektury - zaskakujące wizualnie i atrakcyjne w formie bryły niewiele mające wspólnego z tradycyjnymi domami. Warto poświęcić czas na poszukiwania, by znaleźć projekt domu, który spełnia nasze marzenia.

Przykładowe projekty domów firmy Z500 z Warzawy.