W poszukiwaniu projektów domów parterowych

Domy parterowe są dla ludzi, którzy mają ograniczone możliwości poruszania się, na przykład jeżdżą na wózku inwalidzkim. Są też przeznaczone dla osób starszych oraz dla rodzin mających małe dzieci.

Duża powierzchnia dachu w projektach domów parterowych powoduje niesprzyjającą różnicę w utratach ciepła i wydawanych opłatach na ogrzewanie. Domy parterowe ze względu na nieużytkowe poddasze, mają niewielki kąt nachylenia dachu. Poniekąd może być to problemem, jeśli posiada się działkę na terenie, która wymaga budowy bryły nieco bardziej stromej. Zmiana w projekcie jest jak najbardziej możliwa.

Duża powierzchnia działki przeznaczonej pod zabudowę przyda się, gdy marzeniem jest postawienie domu parterowego, z umieszczeniem wszystkich potrzebnych i niezbędnych pomieszczeń na parterze, gdzie nie ma schodów na piętro, a które nie są wygodne w zastosowaniu szczególnie, gdy w domu mieszkają małe dzieci bądź osoby w starszym wieku, czy niepełnosprawne.

Projekty domów parterowych realizowane są w bardzo szybkim tempie. Jest to ogromna zaleta. Domy te cechuje bardzo prosty układ komunikacyjny i funkcjonalność. W domu wydzielone są dwie strefy: dzienna i nocna.

Dom jednokondygnacyjny ma na zadanie pomieścić w nim wiele pomieszczeń, które są potrzebne do codziennego egzystowania domowników. Dokonując zatem takiego wyboru projektu, trzeba mieć naprawdę sporych rozmiarów działkę.

Dodatkowym atutem domów parterowych jest otwarta przestrzeń, ogród i nie zacieniony teren. Zaletą jest to, że z każdego zakątka domu widać piękne krajobraz i na każdym kroku można obcować z przyrodą.

Domy jednokondygnacyjne nie są zaliczane do domów energooszczędnych z powodu gorszego stosunku objętości do powierzchni przegród od zewnętrznej strony. Chcąc mieć piękny dom parterowy, należy mieć odpowiednią działkę. W domu takiego rodzaju potrzebna jest większa ilość miejsca przeznaczona do zastosowania komunikacji. Dom parterowy ma to do siebie, że dzięki swojej otwartości zbliża do siebie wszystkich domowników, zatem wszelkie spory natychmiastowo są zażegnane.