Wybierz gotowy projekt i adoptuj go w biurze projektowym

Decyzja o wyborze projektu swojego wymarzonego domu bywa bardzo trudna. Zależy ona nie tylko od naszego budżetu ale również preferencji i oczekiwań wobec przyszłego domu. Można zdecydować się na indywidualny projekt, który będzie skrojony na miarę naszych potrzeb, lub też wybrać prostsze i tańsze rozwiązanie - gotowy projekt. Należy podkreślić, że druga opcja nie pozbawia nas możliwości nanoszenia zmian w projekcie.

Adaptacja gotowego projektu - idealne rozwiązanie na każdą kieszeń

Projekt indywidualny domu ma swoje niewątpliwe zalety, ale wymaga większych nakładów finansowych. Optymalnym rozwiązaniem, dla każdego będą gotowe projekty, które można zaadoptować do własnych potrzeb i możliwości terenu, na którym dom ma powstać.

W związku z czym warto skorzystać z oferty biura projektowego, które to w przystępnej cenie dokona adaptacji wybranego przez nas projektu. Zlecając adaptację projektu specjalistom mamy gwarancję, że usługa będzie kompletna i profesjonalnie wykonana. Zaufane, cieszące się uznaniem biuro projektowe będzie więc doskonałym wyborem.

Formalności związane z adaptacją projektu

Biuro projektowe wykonuje usługę zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, a także specjalistyczną widzą z zakresu budownictwa. Dlatego też właśnie z oferty biura projektowego warto wybrać gotowy projekt i zlecić mu jego adaptację.

Adaptacji projektu dokonuje posiadający uprawnienia budowlane projektant adoptujący. W zakresie jego działań jest dostosowanie gotowego projektu, z uwzględnieniem preferencji klienta, do warunków danego terenu (gruntowych i klimatycznych) by stał się zgodny z miejscowym planem zabudowy przestrzennej czy też Decyzją o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu.

Projektant adoptujący musi więc wykonać:
- projekt adaptacyjny domu (w pełni dostosowany do lokalnych warunków gruntowych i strefy klimatycznej);
- nanieść wszystkie zmiany na oryginalny projekt;
- projekt zagospodarowania działki.
Ponadto do projektu dołącza wszystkie niezbędne dokumenty formalno-prawne.